اتریش، یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. قدمت این کشور مدرن، به قرن نوزدهم میلادی برمی‌گردد.
سرزمین فعلی اتریش از قرن چهارم پیش از میلاد محل سکونت قوم سلت بوده است.
اتریش در سال ۱۹۹۵ عضو اتحادیه اروپا شد اما از نظر قانون اساسی همانند برخی دیگر از کشورها چون سوئد، بی‌طرف باقی ماند.

 زندگی در کشور اتریش

مـــــــــــــــرزهای مشترک

 • از شمال  با کشورهای آلمان و جمهوری چک.
 • از شرق با کشورهای اسلواکی و مجارستان.
 • از جنوب با کشورهای اسلوونی و ایتالیا.
 • از غرب با کشورهای سوئیس و لیختن‌اشتاین هم مرز و همسایه است.

اتریش در یک نگاه
مساحت : ۸۳،۸۷۰ کیلومتر مربع.
پایتخت :   وین.
واحد پول : یورو.
کُــــد تلفن : ۰۰۴۳

آب و هــــــــوا
آب و هوای اتریش در زمستان‌ها سرد و در تابستان‌ها ملایم همراه با بارندگی نسبتاً زیاد است. قسمت اعظم اتریش را کوه‌های آلپ و سایر کوهستان‌ها در قسمت غرب و جنوب در برگرفته، قسمت‌های شرقی و شمالی آن نسبتاً کم ارتفاع هستند.

جاذبه های گردشگری اتریش

 

ویـــــــــن

 • وین یکی از پویاترین شهرهای اروپا است. این شهر محل تلاقی گذشته و آینده است. شکوه باستانی آن مشتمل بر قصرها و باغ های مجلل سلطنتی، معماری داخلی چشمنواز باروک، میدان ها و آب نماهای زیبا است.
 • موزه های وین آثار مدرن و سنت شکن بسیاری را در خود جا داده اند. کافه ها و رستوران های این شهر طیف وسیعی از غذاها، نوشیدنی های سرد و گرم ،دسر ها و شیرینی جات را سرو می کنند. وین شهری است که موتزارت، بتهوون، هایدن، شوبرت، اشتراوس، برامس و ماهلر، هریک زمانی در آن سکنی گزیده اند و از زیبایی این شهر الهام گرفته اند.
 • رودخانه دانــــوب، از شمال شرقی پایتخت اتریش به سمت جنوب غربی آن روان است.
 • جنگل، غرب و شمال این شهر را فرا گرفته است.
 • وین به بیست و سه محله تقسیم شده است که اکثر جاهای دیدنی، هتل ها، بارها و پانسون ها ی آن در منطقه یک واقع شده اند که تحت عنوان  Inner Stead شناخته می شود.
 • ورودی اکثر موزه ها در حدود ده یورو است.

کاخ شون‌برون

 • کاخ شون ‌برون، یکی از آثار فرهنگی مهم و اقامتگاه تابستانی پادشاهان اتریش در وین می باشد که، در سال ۱۹۶۰ بنا شده‌ است و یکی از جاذبه‌های مهم توریستی در وین به شمار می‌آید. کاخ‌ها و باغ‌ها نشان دهنده سلیقه‌ها، علایق و آرزوهای پادشاهان این کشور می‌باشد.

موزه الــــــبرتینا
موزه البرتینا در منطقه اینر استات وین واقع شده است. این خانه یکی از بزرگترین و مهم ترین اتاق های چاپ در جهان را دارا میباشد.
تعداد بیشماری نقاشی شاهکار، آثار گرافیک، عکس ها و نقشه های معماری مدرن را در خود جای داده است.

پارک پراتر
پارک پراتر، یک پارک تفریحی بزرگ در منطقه ۲ وین می باشد. این پارک نزدیک به مرکز شهرستان وین است و حدود ۶.۱۴۳.۹۸۴ متر مربع وسعت دارد. این پارک، منطقه ای ایده آل برای پیاده روی، دوچرخه سواری،و  آهسته دویدن می باشد.
چرخ فلک بزرگی به ارتفاع ۲۰۰ فوت که در این پارک وجود دارد این امکان را به گردشگر می دهد که از نمایی کلی شهر وین دیدن نماید.

کاخ بل ودر
قصر باروک که در جنوب شرقی وین قرار دارد به عنوان اقامتگاه تابستانی شاهزاده یوجین ساخته شده است. که شامل دو کاخ به سبک باروک، نارنجستان بالا و پائین و اصطبل قصر میباشد.

دهکده لنـــــــــز
این دهکده در ایالت تیرول اتریش در ۸ کیلومتری جنوب شهر اینس بروک واقع شده است که، دریاچه لانسرسی و منظره دامنه های سرسبز و زیبای کوههای آلپ از جاذبه های دیدنی این منطقه به شمار میروند.

اتریش

پیمایش نوشته


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *