ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده و علاوه بر شبه ‌جزیره ایتالیا، شامل دو جزیره بزرگ دریای مدیترانه، بنامهای سیسیل و ساردینی می باشد. این کشور خاستگاه هنر و فرهنگ بسیاری از کشورهای اروپایی است و مهد دوره رنسانس در اروپا می باشد.

ایتالیا عضو سازمان ملل‌متحد، گروه G۸ و اتحادیه اروپا است. ایتالیا در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد پذیرفته شد.این کشور که
تاریخ غنی دارد نه تنها بخاطر پشتوانه فرهنگی و هنری مردمش، بلکه به دلیل وجود موزه‌ها و بناهای تاریخی فراوان، گردشگران بسیاری از سراسر جهان بسوی خود جذب می‌کند.

بر اساس محاسبه‌ای که یونسکو انجام داده، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده و  اولین هتل اجتماعی نیز در میلان ایتالیا احداث گردیده است.

در حال حاضر ایتالیا یکی از کشورهای توسعه‌ یافته است که هفتمین تولید ناخالص داخلی در دنیا را دارد.

 • همسایگان مرزی
  از شمال با کشورهای فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوانی.

  ایتالیا دو ایالت مستقل بنامهای واتیـــــکان و سن‌مارینـــــو را در درون خود جای داده است.

 • آب و هوا: آب و هوای ایتالیا در شمال به دلیل وجود کوه‌های آلپ، سرد و در جنوب خشک و گرم است. بلندترین نقطه آن کوه مونته بیانکو است.
 • پایتخت : پایتخت ایتالیا، رم، مرکز تمدن دنیای غرب و مذهب کاتولیک در جهان است.
 • مساحت : مساحت ایتالیا برابر با ۳۰۱،۳۱۸  کیلومتر مربع می باشد.
 • زبان ; زبان مردم کشور چکمه ای، ایتالیایی می باشد.
 • واحد پول: واحد پول ایتالیا، یـــورو  می باشد.
 • کد تلفن : ۳۹+
 • شهرهای معروف گردشگریرم، ونـیـــز ،میـــــــــلان، فلــورانس ، از جمله مقصدهای مهم گردشگری هستند.
  • رم رم، اولین مقصد توریست‌ها در اروپا، شهر باستانی امپراطوری روم، شهر مجسمه‌ها و شهر کلیساها می باشد. شهر میکل‌آنژ و داوینچی. دیدار از شهر رم ، دیدار از بزرگ‌ترین موزه‌ی بی سقف دنیا است.

   رم را در دنیا با تاریخ هزارساله‌اش، فرهنگ ایتالیاییش، مردمان خونگرمش، پیتزا و پاستا، بستنی‌ و دست‌فروش‌ها و کلیساهایش می‌شناسند. حضور دائمی توریست‌ها و بناهای تمدن کهن، به این شهر در دنیا لقب شهر ابدی داده‌اند. رم زیبا، زنده و تودرتو می باشد. و به دلیل آب و هوای خوبی که دارد، در هر فصل سال پر از گردشگر است.

   مرکز تاریخی رم از میراث جهانی یونسکو است. هنگام قدم زدن و گشت و گذار در کوچه و خیابان‌های شهر رم سرتان را بالا بگیرید و نوک ساختمان‌ها و بالای کلیساها را نگاه کنید. همه جا پر است از مجسمه‌های زیبا، عجیب، و پر از قصه‌ی میکل آنژ، داوینچی، برنینی، آلگاردی و دیگر هنرمندان ایتالیایی. شاید در هیچ شهری در دنیا نتوان این حجم از مجسمه‌ها و آثار هنری که یک‌جا در رم وجود دارد را پیدا کرد. حضور آثار هنری و تاریخی در جای جای شهر حال و هوای دیگری را برای لذت بردن گردشگر ایجاد می کند.

   رم پایتخت کشور پیتزا و پاستا است. روبه‌روی فواره‌ی تروی، اطراف میدان ناوونا و در کوچه‌های باریک و فضای رمانتیک محله‌ی تراسدوره ( طرف دیگر رودخانه‌ی تیبر ) رستوران‌های زیادی را پیدا خواهید کرد.

   رم شهر مد است. اصلا هر اسم ایتالیایی پتانسیل این را دارد که یک مارک معروف در دنیای مد باشد! فروشگاه‌های مارک‌های ایتالیایی همچون بولگاری، ورساچی و گوچی در اطراف میدان اسپانیا، چشم‌نواز است. چرم‌های ایتالیایی از مرغوب‌ترین چرم‌های دنیا هستند و خرید کیف و کفش از رم بسیار وسوسه کننده است. با این حال رم برای خرید شهر بسیار گرانی است.

   هزینه‌ی اقامت در رم خیلی ارزان نیست. برای مثال میدان ناوونا که موقعیت بسیار خوبی دارد شبی ١٠٠ تا ١٥٠ یورو برای یک اتاق دو نفره هزینه دارد و هزینه‌ی آثار دیدنی بین ٣-٤ یورو تا ١٠ یورو متغیر است. در نهایت مسافرت به رم چندان ارزان تمام نمی‌شود ولی به دیدن آن همه شگفتی تاریخی و مذهبی، لمس کردن فرهنگ ایتالیایی و گشت و گذار در پایتخت جهان، نه یک بار که چندبار می‌ارزد.

موزه ای به پهنای یک کشور به نام ایتالیا
شگفتی های معماری دنیا در فلورانس مهد معماری دنیا و ونیز زیبا
کشور رومئو و ژولیت و فانتزی های کودکی بچه های کوه آلپ و پینوکیو
کشور الهام بخش شعر های دانته، داونچی و مایکل آنجلو
کشور آفتاب ملایم و گرمای خورشید بخشنده در سواحل لاجوردی منحصر به فرد
مهد غذاهای معروف و عامه پسند پیتزا و اسپاگتی های ایتالیایی
بقایای امپراطوری قدرتمند روم و نرونِ ستمگر فرصتی برای عبرت گیری از تاریخ
کلوسئوم بی همتا و ماجرای گلادیاتور های جنگجو
توسکانسای زیبا با آثار بی شمار تاریخی
تاکستان های سر سبز و پهناور در همسایگی شهر مودنا
مکانی استثنایی  برای گردشگرانی که با تور ایتالیا به این کشور سفر میکنند

شهرهای توریستی ایتالیا

طبیعت و هنر دست به دست هم داده اند تا بهترین پذیرایی را از گردشگران ایتالیایی انجام دهند.
اگر از یک ایتالیایی بپرسید که کجا دوست دارید زندگی کنید، به طور قطع به شما خواهند گفت همین جا!!
این مردم، کشور خود را بسیار دوست دارند. البته حق با آنهاست زیرا این نظری نیست که فقط ایتالیایی ها درباره این سرزمین زیبا داشته باشند بلکه هر گردشگری دوست دارد برای یک بار هم که شده این کشور زیبای پرجاذبه و شگفت انگیز اروپا را ببینند.

ونیز ایتالیا
غذاهای ایتالیا

ایتالیا مقصدی است که اگر شما به عنوان یک گردشگر یک بار با تور اروپا  به آن سفر کنید مطمئن می شوید که دیگر هیچ جای دیگری مانند آن را نخواهید دید. چون فقط یک ایتالیا وجود دارد.
در ایتالیا شما فرصت پیدا خواهید کرد تا در لابه لای کتاب قطور تاریخ قدم بزند و آن را از نزدیک لمس کنید. بگذارید این کشور را زیبای بی نظیر اروپا بخوانیم.

رومئو و ژولیت
کو های آپ

در توصیف ایتالیا نباید از واژه ها کمک گرفت زیرا در توصیف زیبایی این کشور واژه ها کامل نیستند و فقط شما باید به خودتان به اندازه کافی فرصت دهید تا بی نظیرترین و تکرار نشدنی ترین تجربه عمرتان را رقم بزنید.
در کدام کشور شما می توانید در هر گوشه و کنار جاذبه ای برای عکس گرفتن و لذت بردن پیدا کنید؟ اگر مات و مبهوت حجم زیادی از زیبایی های این موزه پهناور شدید به خودتان خورده نگیرید، شما تنها کسی نیستید که در ذهن خودتان تصمیم به بازگشت مجدد به ایتالیا را گرفته است.

گردشگری کشور ایتالیا
برج پیزا

حتی به طور قطع به شما خواهیم گفت که بعد از سفر به ایتالیا شما گذر زمان را فراموش خواهید کرد و ماندتان در ایتالیا حتی اگر با تور ایتالیا بیشتر از یک هفته هم باشد از نظر شما مانند گذر چند ساعت خواهد بود.
با هر نوع سلیقه ای که باشید مطمئن باشید که ایتالیایی های خون گرم و مهربان بهترین ها را برای شما فراهم می کنند. شما فقط باید انتخاب کنید.

کشور ایتالیا

پیمایش نوشته


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *