کشور پادشاهی اسپانیا در شبه جزیره ایبری در اروپای جنوب غربی بین اقیانوس اطلس و بحرالروم (مدیترانه) فرانسه و پرتغال قرار گرفته است.
اسپانيا پس از فرانسه دومين كشور بزرگ غرب اروپا محسوب مي‌شود.
اسپانيا از نظر موقعيت جغرافيايى، به دليل قرار گرفتن بين افريقا و اروپا و در اختيار داشتن كليه راه هاى ورودى به آب هاى مديترانه از طريق اقيانوس اطلس و نزديكى با منطقه جبل الطارق، اهميت استراتژيكى خاصى دارد.
این کشور ابتدا سرزمین ایبرها، باسکها و سلتها بود و در سال ۷۱۱ میلادی مورد حمله مسلمانان قرار گرفت. در قرون اولیه اسلامی مرکز یکی از تمدنهای اسلامی و در قرون ( ۱۶ و ۱۷ میلادی ) قویترین کشور استعماری جهان بود.

 پایتخت
پایتخت این کشور بزرگ‌ترین شهر آن یعنی مادرید می باشد.

 زبان
زبان رسمی اسپانیولی است.

 مساحت
مساحت این کشور اروپایی ۵۰۴،۷۸۲ کیلومتر مربع می باشد.

 واحد پول
واحد پولی اسپانیا، یورو € می باشد.

 کد تلفن : ۳۴+

 مذهب
مذهب رسمی مردم اسپانیا کاتولیک می باشد.

 شهرهای مهم
مادرید ، بارسلون ، والنسیا ، سویل ، مالاگا ، زاراگوزا ، بیلبائو .

 استان ها و نواحی
کشور اسپانیا با ۵۰ استان، دارای ۱۷ ناحیه خودمختار می باشد که عبارتند از :
اندلس – آراگون – آستوریاس – جزایر بالئار – سرزمین باسک – جزایر قناری – کانتابریا – کاستیل- لامانچا – کاستیل-لئون – کاتالونیا – اکسترمادورا – گالیسیا – لا ریوخا – مادرید – مورسیا – ناوار –  والنسیا .
هر یک از نواحی خودمختار ، به یک یا چند استان تقسیم می‌گردند. برای نمونه ناحیه اکسترمادورا از دو استان کاسرس و باداخوس تشکیل شده است.
قسمت بزرگی از شبه جزیره ایبری متعلق به دولت اسپانیا می باشد. و بواسطه جبال پیرنه از فرانسه و جبل الطارق از افریقا جدا شده است.

 مرزها
در شمال غربی و جنوب شرقی این کشور اقیانوس اطلس قرار گرفته است.
از مغرب با کشور پرتغال همسایه می باشد.
در مشرق و جنوی شرقی آن بحر الروم است.

 معادن
ا سپانیا دارای معادن آهن، مس، روی، زغال سنگ، کبالت، جیوه، نقره و فسفاتهای مختلف می باشد.
از عمده صنایع مهم می توان  پارچه بافی، کاغذ سازی، صنایع اتومبیل، تهیه چوب پنبه و سیمان را نام برد.
جزایر قَناری مجمع‌الجزایری است مرکب از هفت جزیره در اقیانوس اطلس، نزدیک به ساحل مراکش و یکی از ۱۷ منطقه خودمختار اسپانیا است. پایتخت آن لاس پالماس است.
مراکش نیز بر این جزیره‌ها ادعای مالکیت دارد.
نام پرندهٔ قناری از نام این جزیره‌ها گرفته شده، چرا که این پرنده بومی این منطقه (و نیز منطقه مادیرا) است. نام منطقه از نام لاتین آن Insularia Canaria گرفته شده که به معنی “جزیره سگان” است. این نام را رومیان به خاطر سگان وحشی که در آن‌جا پراکنده بودند به این جزایر دادند.

 نام هفت جزیره این مجمع‌الجزایر
گرن کاناریا (مرکز لاس‌پالماس گرن کاناریا ).
تنریف (مرکز سانتا کروز تنریف ) .
لانزاروته (مرکز آرسیفه ).
لاپالما (مرکز سانتا کروز لاپالما ) .
لا گومرا (مرکز سان سباستیان لا گومرا ) .
ال هیرو (مرکز والورده ) .
فوئرته‌ونتورا (مرکز پوئرتو دل روساریو ) .
نزدیکترین جزیره ۱۰۸ کیلومتر از کرانه شمال غربی آفریقا فاصله دارد.

 تاريخ
اسپانيا داراي تاريخي بسيار كهن و قديمي است كه اعصار پيش از تاريخ را نيز در برمي‌گيرد.
اسپانياي تحت تصرف امپراطوري روم نيز از مهمترين مناطق امپراطوري محسوب مي‌شد.
در قرون وسطي اسپانيا تحت تسلط ژرمن‌ها در آمد و چند قرن بعد به طور كامل توسط مسلمانان فتح شد. در سال ۱۴۹۲ دوره حاكميت مسلمانان در اسپانيا خاتمه يافت و در همين سال كريستف كلمب با استعانت نيروي دريايي اسپانيا قاره آمريكا را كشف كرد.
كشف قاره آمريكا مقدمه‌اي براي تشكيل امپراطوري اسپانيا و بسط سلطه استعماري در اين قاره شد .

 اقتصاد
واحد اقتصادي پول اسپانيا پزوتا است .برپاية آمارسالهاي ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۱، ۵% فعاليت اقتصادي در كشاورزي،۳۹%درصنعت و ۵۶%درحوزه خدمات متمركز بوده است.از جمله مهمترين محصولات كشاورزي کشور اسپانيا مي توان از گندم در مناطق كاستيل و آندالوزيا و آراون، جو، ذرت و برنج در دلتاي رود «ابرو» و سيب زميني، چغندرقند، پنبه، توتون و نيشكر و انواع ميوه ها به ويژه انگور که عمدتا صرف ساختن مشروبات الکلي مي گردد، نام برد.
مهمترين محصولات معدني کشور نيز بر زغال سنگ درشمال غربي اسپانيا وآستوريا وكاتولونيا و آندالوزيا،آهن دراطراف شهرهاي بندري بيلبائو،سانتاندرو وبارسلون،مس،سرب،روي،جيوه،نيكل،گوگرد،نقره ونمك مشتمل مي گردد.
ازجمله مهمترين صنايع اسپانيا نيزميتوان به صنايع فلزكاري،اسلحه سازي،شيشه گري،مشروب سازي،سيگارسازي،صنايع شيميايي وصنايع نساجي اشاره نمود.گفتني است که اين صنايع بيشتر در نواحي آستوريا، كاتولونيا و آراگون متمركز مي باشند.
دامپروري و گله داري به ويژه در نواحي شمال غربي كه از رطوبت اقيانوس اطلس بهره مند است، بسيار رواج داشته و گاو از اهميت ويژه اي در اين مناطق برخوردار است. علاوه بر گاوهاي معمولي نوعي گاو ويژه مسابقات گاوبازي با عنوان (توره رو) نيز تربيت مي شود.
پرورش خوك و صيد ماهي نيز در تمامي سواحل از اهميت زيادي برخوردار است.
ازجمله مهمترين محصولات وارداتي کشوراسپانيا ميتوان به نفت،دارو،ماشينهاي صنعتي و وسايط نقليه اشاره نمود.
عمده صادرات کشورنيزبرمحصولاتي نظيرشراب وآبجو،سنگهاي معدني،آهن واستيل،ميوه،روغن زيتون وكنسرو ماهي مشتمل ميگردد.
ازجمله ديگرصنايع پردرآمد اسپانيا ميتوان ازصنعت جهانگردي نام برد كه مديون وضعيت خاص جغرافيايي و تاريخي اين سرزمين است.
وجود چشم اندازهاي طبيعي بسيار زيبا،كاخها،قصرها،مراکزمربوط به دوران اسلامي درمناطق مادريد، بارسلون،كوردوبا (قرطبه) و آن دالوزيا(اندلس) همواره عامل جذب بسياري از جهانگردان بوده است.علاوه بر اين، برگزاري مسابقات گاوبازي از يک سو و رقص و موسيقي سنتي از سوي ديگر، جذابيت ويژه اي براي جهانگردان ايجاد نموده است.

اسپانیا را چگونه توصیف کنیم؟
توصیف اسپانیا کمی سخت و در عین حال آسان است. این کشور نه چندان پهناور ولی زیبا ، شهرتش را مرهون مردم، فرهنگ، هنر و غذا ها و آداب و رسوم خاصش است.

تور اسپانیا همیشه یک شگفتانه خاص برای کسانی که آن را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، دارد.
شما ماجراجو هستید؟ چه نوع هیجانی را می پسندید؟ ورزش های آبی هیجان انگیز یا گاو بازی؟ جشن گوجه یا حمام آفتاب در سواحل مدیترانه؟

اگر شما علاقه مند به تست کردن غذاهای مختلف و خوشمزه هستید، بدانید که هر منطقه اسپانیا غذایی متفاوت از سایر مناطق دارد.

غذاهای متفاوت و خوشمزه؛ شما بگویید دنبال چه هستید؟

غذا در اسپانیا

اگر خسته اید، از استراحت خود لذت ببرید، اسپانیایی ها بیرون نمی روند مگر بعد از خواب نیمروز دلچسب!!

مناطق توریستی اسپانیا

اگر علاقه مند به تفریحات شبانه هستید به Ibiza بروید.
علاقه مندان به فوتبال در ال کلاسیکو که مصاف دو تیم رئال مادرید و بارسلونا است را هیچگاه از دست نخواهند داد. اما این فقط یک بازی نیست، ملت اسپانیا دیوانه وار فوتبال را دوست می دارند.

ورزش اسپانیا

تجربه یک هفته پرهیاهو برای علاقه مندان به این دو تیم در بازیهای ال کلاسیکو! شما طرفدار کدام تیم هستید؟

رئال مادرید و بارسلونا در اسپانیا

اگر با خانواده سفر میکنید، حتما به جزایر قناری سفر کنید، جایی که فرزندانتان شما را مجبور به بازگشت مجدد برای تماشای دلفین ها خواهند کرد

 جزایر قناری اسپانیا

با ما همراه باشید تا چند نمونه کوچک از پرطرفدار ترین مناطق گردشگری اسپانیا را به شما معرفی کنیم:

مادرید پایتخت اسپانیا

 

پایتخت اسپانیا
مادرید


مادرید
را بی جهت پایتخت اسپانیا نمی نامند. این شهر بسیار زیبا ترکیبی از مدرنیته و سنت، با غنای فرهنگی- هنری است که دربرگیرنده مراکز مهم سیاسی، اقتصادی، خدماتی اسپانیا می باشد.

مادرید پایتخت اسپانیا

مادرید را با دو تیم معروفش یعنی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید به ورزش دوستان معرفی می کنیم، اما علاقه مندان به هنر هم در مادرید بی نصیب نخواهند بود.
موزه دلپرادو یکی از بزرگترین موزه های اسپانیا با تابلو های نقاشی، مجسمه ها و آثار بی نظیر از گذشته و از استادکاران ماهر که تعجب و تحسین هر بیننده ای را بر می انگیزد.

موزه دلپرادو

گالری آنلاین این موزه یکی از فرصت های بی نظیری تکرار نشدنی از خرید شاهکارهای هنری است.

موزه اسپانیا

به عقیده تورگردانان و متولیان امور گردشگری اسپانیا جایی برای همه است. آنها بر این باور اند که گردشگر فقط کافی است که بگوید چه می خواهد تا آنها بهترین را بر اساس میل و خواسته او آماده کنند، این هیچ معنایی جز آمادگی ۱۰۰ درصدی اسپانیا برای رقم زدن سفری خاطر انگیز برای گردشگران، نمی دهد.

بارسلونا

بارسلونا شهر بندری و افسانه ای اسپانیا که یکی از مناطق اسپانیاست که مدعی استقلال است، اوج این مسئله را در بازی دو تیم رئال مادرید و بارسلونا می توان مشاهده کرد.

بارسلونا

موزه پیکاسو، پارک های زیبای بارسلونا، کلیسای ناتمام Sagrada Familia ، منطقه Barrio Gotico و پارک مدرن و شگفت انگیز Guell ،همه از مناطقی است که هر ساله گردشگران را به سمت خود می کشاند.

بارسلونا
 کلیسای ناتمام

برای دیدن این شهر و مناظر زیبایش اگر یک روز تمام، از صبح هم وقت بگذارید خواهید که آفتاب غروب می کند و هنوز شما نتوانسته اید از هزارتوی این شهر بازدید کنید.

هیجان در لا هویا دِهوسکا (LA HOYA DE HUESCA)
جزیزه ای شگفت انگیز در محدوده ای در شمال اسپانیا، مابین دره اِبرو (Ebro) و کوه های Peña Falconera که برای دوران ما قبل از پارینه سنگی است.

کوه پیمایی در اسپانیا

در یک مکان شما منظره ای شگفت انگیز از مناظر بکر کوهستانی و کوهپایه ای خواهید دید اما این مکان یک فرصت بی نظیر برای تفریح همه جانبه و هیجان انگیز برای علاقه مندان به صخره نوردی، کوهنوردی، دره نوردی است.

جزایر قناری، مکانی که کودکانتان مطمئن هستند که به آنجا بازخواهند گشت

“چه زمانی دوباره به جزایر قناری باز خواهیم گشت؟” این سوالی خواهد بود که کودکان شما بعد از تماشای دلفین های زیبا در این جزیره گرم و آفتابی، از شما خواهند پرسید.

از جنگل Garajonay و آتشفشان پنهان شده در دل آن دیدن کنید. منظره ای که فقط در قصه ها درباره اش شنیده اید!

بارسلونا
 کلیسای ناتمام

از آفتاب و روزهای طولانی گرم با دمای ۲۲ درجه سانتی گراد جزیره قناری که بگذریم، تماشای طلوع و غروب آفتاب و مناظر بکر آن هیج جای شکی در انتخاب این مقسد به عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد اسپانیا، باقی نمی گذارد.
پارک های آبی اسپانیا، مکانی که انرژی مورد نیاز برای تمام تابستان را به شما باز می گرداند
اگر یک ضمانت بی چون و چرا برای تور اسپانیا و لذت بردن از لحظات سفر در این کشور می خواهید، پارک های آبی اسپانیا را دربرنامه تور خود جای دهید. در سراسر اسپانیا، در سواحل آندولوس و مدیترانه، پارک های آبی با ورزش ها و تفریحات متنوع برای کودکان و بزرگسالان، وجود دارد. ورزش های آبی موج سواری، سرسره های آبی و… همه و همه منتظر علاقه مندان اند.

یک پیشنهاد؛ اگر علاقه مند به سفر به اسپانیا هستید حتما زمان مناسبی برای بازدید خود انتخاب کنید. تابستان اسپانیا یعنی آب ، خورشید، هیجان
برای بازگشت عجله نکنید
تور اسپانیا حتی در تصور هم پر از هیجان است

اسپانیا

پیمایش نوشته


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *