با شنیدن نام انگلیس واژه های کلیدی زیادی به ذهن شما خطور می کند
شاه آرتور افسانه ای
رابین هود و جنگل شروود
چالرز دیکنز و رمان های خیال انگیز و بی مانندش
برج ساعت
کشور امپراطوری و خانواده سلطنتی

انگلستان
تور انگلستان
گردشگری انگلستان

با ما همراه باشید تا کمی بیشتر درباره انگلیس بدانید:
با سفر به انگلیس در واقع شما به چهار ناحیه منحصر به فرد، که تحت سلطه سیاسی و اقتصادی بریتانیا هستند؛ برای سفر و گردش پا می گذارید، انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی
انگلستان با همه وسعتش منتظر گردشگران از سرتاسر جهان با هر سلیقه و ذائقه ای است.
انگستان بزرگترین سرزمین در قلمرو بریتانیا می باشد.و همین طور بزرگترین شهر اروپا با جاذبه های تاریخی که به ثبت یونسکو رسیده اند.
کشوری مدرن که الگوی مهمانپذیری و گردشگری است و خدمات مدرن را برای گردشگران فراهم می کند. حتما برای شما سوال می شود که چطور؟
سفر به انگلیس را با شهرهای مهیج، تاریخی و دهکده های زیبا و روستاهای جنگلی و ساحلی آغاز کنید.

سفر به انگلستان

هر دهکده از انگلستان ما را به یاد خاطرات کودکی و فیلم های تاریخی می اندازد.

تور اروپا

بهتر بگوییم شما فقط انتخاب کنید تمایل دارید به کدام ناحیه سفر کنید، شهری یا روستایی یا ساحلی؟
اینکه طالب چه نوع خدمات گردشگری هستید، لوکس یا معمولی؟!
در این صورت خواهید دید که گزینه های زیادی برای انتخاب از هتل، اقامتگاه، غذا، وسایل حمل و نقل، جاذبه های توریستی و… برای شما فراهم شود.

تاریخ و فرهنگ انگلستان:

با دارا بودن بیش از ۲۱ سایت جهانی ثبت شده در یونسکو قدمت تاریخی این امپراتوری کهن به راحتی مشخص می شود.
شاید درباره واکینگ ها مطالب زیادی شنیده باشید
درباره شاه آرتور و میراثش چطور؟
حتما دیوید کاپرفیلد، الیور تویست را خوانده اید

Charles Dickens

رُمان های مشهور انگلیسی که خود بیانگر تاریخ و فرهنگ این کشور در عصر های مختلف هستند و اینها همه باعث می شود با پا گذاشتن به این کشور حس کنید که قبلا در انگلیس بوده اید
دانشگاه هایی مانند آکسفورد و کمبریج که خود تاریخ گویای بریتانیا هستند و هم اکنون با تمام قوا در زمینه های علمی کار می کنند و همانند لقب بریتانیای کبیر این دانشگاه ها نیز دانشگاه های کبیر و طراز اول دنیا هستند.

oxford

دانشگاه انگلستان

 

با مردم انگلیس و عاداتشان بیشتر آشنا شوید:

مردمان مهمان نواز، اصیل و با فرهنگ، معتقد به نظام طبقاتی و متعصب، اهل مطالعه، تا حدودیی عجول و تنبل در فکر کردن اما مودب
خوردن چای و شیرینی سنت قدیمی انگلیسی ها برای دورهمی ها ی عصرانه است. جالب است بدانید هنوز هم این سنت ادامه دارد.

سنت ها در انگلستان

غذا نقش مهمی در زندگی روزمره مردم انگلستان دارد. تنوع بیش از هزار نوع دسر و شیرینی، بیش از ۷۰۰ نوع پنیر، انواع ساندویچ، مربا و مارمالاد. تجربه یک عصرانه لوکس با طعم چای و شیرین ها ی خوشمزه محلی انگستان را از دست ندهید. این سنت از قرن ۱۸ و ۱۹ رواج پیدا کرد. درآن زمان مردم انگلیس تمایل به خوردن صبحانه های مفصل و طولانی، ناهار کوچک و شام دیر وقت داشتند و بیشتر اوقات روز و قرارهای کاری را منوط به این ساعات میکردند.

غذا در انگلستان

انگلیس با شیرینی ها و دسرهای رنگانگ و متنوعش معروف است. مردم انگلیس به شیرینیجات علاقه بسیاری دارند و شاید به همین دلیل است که شکلات ها، دسرها و شیرینی جات متنوع به عنوان یکی از جاذبه های توریستی این کشور مطرح شده است. به طور مثال می توان از کیک باتنبرگ که به مناسبت ازدواج دختر ملکه ویکتوریا در سال۱۸۸۹ پخته شد و دسر Eton mess که به مناسبت بازی بین کالج اِتُن و کالج وینچستر پخته می شود، نام برد. همانطور که می بینید غذاها و دسر های انگلیس مانند همه کشورها همانند ایران فلسفه جالبی در دل خود دارند.

انواع شیرینی در انگلستان

در تور انگلیس حتما یادتان باشد که از مکان های زیر بازدید کنید:
۱. برج لندن، نماد پایتخت
برج لندن با هزار سال قدمت میزبان خاندان سلطنتی انگلستان بوده است. قصر سلطنتی، خانه جواهرات سلطنتی، زندان برج همه و همه یاد آور تاریخ کهن این سرزمین است. تاج سلطنتی انگلستان با بیشتر از ۲۴۰۰۰ قطعه الماس و جواهر منتظر جشمان علاقه مندان است.
۲. کلیسای جامع کانتربری
کلیسای جامع کانتربری کلیسای مادر که برای برای تمام مسیحیان (کلیسای ربانی و مقدس انگلیکان و اسقف اعظم) مکانی امن و مقدس شمرده میشود.

کلیسای جامع کانتربری
کلیسای جامع کانتربری در انگستان

۳. پارک ملی پر تردد ترین پارک جنگلی اروپا
یکی از بزرگترین و بهترین تفریحات بیرونی(outdoor) انگلیس پارک ملی آن است، جالب است بدانید انگلستان ۱۵ پارک ملی دارد که هرکدام طبیعت منحصر به فرد و مناظر زیبا ای دارند و بیشتر در جنوب، شرق و مرکز انگلیس هستند. این پارک ها بهترین پیشنهاد برای کمپ زدن و تجربه تور طبیعت گردی است؛ در واقع پارک های جنگلی انگلیس یک پیشنهاد منحصر به فرد برای علاقه مندان به زندگی در دل طبیعت به دور از هیاهوی شهری است، پیشنهادی که هرگز نباید آن را رد کرد.

پارک ملی انگلستان
به عنوان مثال می توان از پارک Peak District که اولین پارک جنگلی انگلیس است به عنوان یکی از پردد ترین پاتق های علاقه مندان به تور طبیعت گردی نام برد اما پارک هایی مانند Snowdonia ، Dartmoor ، Lake District و … هم میتوانند یک تجربه متفاوت از طبیعت گردی با چشم انداز های بی نظیر دریاچه، کوه و دامنه های سرسبز و جنگل برای گردشگران ایجاد کنند.

Peak District
این پارک ها محلی برای پیاده روی، دوچرخه سواری، صخره نوردی و کوه نوردی می باشند. لباس و کفش مناسب را فراموش نکنید. با تجهیرات کامل به این مناطق بروید و دیگر نگران گذر زمان نباشید، زمان برای شما متوقف شده است!!

۴. موزه بریتانیا، نگین موزه های جهان

British museum
موزه بریتانیا (British museum) یکی از مهمترین کلکسیون ها تاریخ دنیا و انگلیس است. این موزه انسان امروز را در تونل زمان حرکت می دهد و با خود به دل تاریخ می برد. به عنوان یک ایرانی حتما دیدن این موزه شما به یاد امپراطوری قدرتمند و پرنفوذ هخامنشی می افتید چرا که یکی از شناخته شده ترین آثار یعنی منشور کوروش کبیر در آن جای دارد.

منشور کوروش کبیر

۵. گذرگاه بزرگ مسیری بی نهایت عجیب در کنار دریا
یکی از بی نظیرترین و منحصر به فرد ترین ستون های بازالتی جهان

گذرگاه بزرگ در انگلستان

از سخره های شِفرد به سمت بالای تپه قدم بزنید و هر از چند گاهی به افق نگاه کنید. تماشای طلوع و غروب آفتاب برفراز این تپه برای چند مدتی شما را از هیاهوی اطرافتان خارج می کند، گویی ارتباط شما با دنیا قطع شده و مقهور قدرت خالق این زیبایی ها می شوید.

نگران پیدا کردن محلی برای اقامت نباشید:
اقامتگاه های انگلیس بسیار متنوع هستند و برای گردشگران با همه نوع درآمدی تعبیه شده اند، البته نمی توان این را انکار کرد که انگلیس یک کشور گران برای گردشگری است اما ازهتل های لوکس تا خانه هایی که تخت و صبحانه با قیمت مختلف ارائه می دهند و مهمان پذیر ها که همان هتل ها کوچک و ساده اما با کیفیت مناسب ، نگرانی برای پیدا کردن محلی برای خواب و استراحت را به حداقل می رساند

 اقامت گاه های انگلستان

ایده ال ترین نوع اقامتگاه برای افراد با بودجه محدود پردیس ها (campuses)، خوابگاه ها (hostel) و اقامتگاه های خود خدمت می باشد.

 خابگاه های انگلستان

کمپ ها و دهکده های تفریحی:
تجربه منحصر به فرد زندگی سنتی درکنار مردم محلی. حس هوای تازه و غذاهای محلی در کنار تجربه زندگی و تماس مستقیم با مردم انگلیس را خواهید یافت.

حمل و نقل عمومی در انگلستان

و اما کلام آخر…
انگلیس را نمی توان در غالب واژه توصیف کرد،
اگر دنبال مکانی برای دیدن تکنولوژی، ساختمان ها و ابر شاهکارهای معماری مدرن هستید
اگر می خواهید کتاب بزرگ و تاریخ را ورق بزنید و دریک مکان از هنر و تمدن های سراسر جهان اطلاعاتی کسب کنید
اگر به دنبال سواحل بکر و مناظر طبیعی منحصر به فرد هستید
بدون شک تور انگلیس برای شما مناسب ترین انتخاب است.
در انگلیس باید زمان و هزینه را مدیریت کنید و حواستان به شرایط جوی متفاوت و غالبا بارانی این کشور هم باشد. با رعایت این نکات شما مشکلی در سفر به انگلیس نخواهید داشت. این اطمینان حاصل طیف گسترده خدمات گردشگری به گردشگران است.

انگلستان

پیمایش نوشته


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *