وقتی نگاهی به نقشه جغرافیا کُره زمین بی اندازید، خواهید دید که چین یک کشور نیست، بلکه یک جهان است. چین سرزمین کثیری از فرهنگ ها و تنوع جغرافیایی بسیار است.

برای سفر به این کشور افسانه ای، هفته ها بلکه ماه ها وقت لازم است تا بتوانید با خیال راحت و با کوله باری از خاطرات شیرین، این کشور را ترک کنید.

از جمله سفرهای شما می تواند بازدید از، رود یانگ تسه، قایق سواری، جاده ابریشم باشد. در این کشور از زندگی بدوی و ساده در صحرای بکر سین کیانگ گرفته تا کلان شهرهای صنعتی با مراکز خرید عظیم و کاملاً مدرن و صنعت پیشرفته در ساخت جدیدترین سفینه های فضایی را مشاهده نمائید.
انتخاب مناسب تور چین  یک راهکار مناسب برای استفاده بهینه از زمان و هزینه میباشد

جمهوری خلق چین، کشوری است که سرزمین پهناور چین ، هنگ کنگ و ماکائو را در بر می گیرد.

چین
 • زبـــــاناصلی ترین زبان یا گروه زبانی در چین، چین یا ( پینین ) می باشد که به گویشهای مختلف در سراسر چین مورد استفاده قرار گرفته است. از طرفی ۷۰ درصد جمعیت این کشور از زبان ( ماندارین ) استفاده می کنند.
 • پـــــولواحد پولی چین یوان چین می باشد.
 • دیـــــندین اول مردمان این سرزمین بــــــــــودا می باشد. دومین دین اصلی در چین تـــــائو می باشد. که در دوره هـــــان، آئین بودا و تائو رواج یافت و هنر در این کشور رونق چشمگیری گرفت. لازم بذکر است که بخش عظیمی از جمعیت این کشور به هیچ دینی اعتقاد ندارند. از دیگر ادیان پرطرفدار در چین می توان به ترتیب مسیحیت و اسلام را نام برد. مسلمانان چین در حدود ۲۰ میلیون نفر بوده ، که نقشی کلیدی در گسترش اسلام در آسیای شرقی بر عهده داشته اند.
 • تاریـــــخنظام اجتماعی چین در حدود ۳۵۰۰ سال قبل تثبیت شده، که یکی از کهن ترین تمدنهای بشری با پیشینه فرهنگی هزاران سال قبل می باشد. باستان شناسان، تاریخ آغاز این کشور را حدود ۱۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می دانند. در شهرهای کوچک چین، هنگامیکه مشغول قدم زدن باشید، چین را کشوری پر از معابد بدیع و بی همتا خواهید دید. معابدی با شکوه و پر از رمز و راز با طراحی و معماری دلنشین، که چشمان هر بازدید کننده ای را به سوی خود خیره می گرداند.
 • حکـــــومتحکومت این سرزمین پهناور، جمهوری تک حزبی با یک مجلس قانون گذاری می باشد.< چین، عضو سازمان ملل متحد، یونسکو، یونیسف و فائو می باشد. و در سازمان ملل متحد دارای حق وتــــو است.
 • اقتصـــــاداقتصاد چین، اقتصادی است با محوریت صادرات که از اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی جلوه گر شده و تا به امروز هم ادامه دارد. در حال حاضر از نظر تولید نا خالص ملی، پس از ایالات متحد، ژاپن و آلمان، چهارمین ابر قدرت اقتصادی در سطح جهان می باشد که، پیش بینی ها نشان می دهد این کشور، ظرف چند سال آینده به یکی از دو ابر قدرت بزرگ اقتصادی دنیا بدل گردد. کشاورزی اصلی ترین بخش اقتصاد کشور چین بوده و جمعیتی کثــــیری در این بخش مشغول به کار می باشند. چین بزرگترین تولید کننده محصولات کشاورزی در سطح جهان است. برنج، چای، گندم، سیب زمینی، جو، پنبه و دانه های روغنی اصلی ترین محصولات این کشور می باشند.
 • شهـــــــــرهای پر جاذبه
  • پکــــــــــنپکــــــن شهر تنوع و زیبایی های حیرت انگیز است و همیشه موضوعی جدید برای تماشا و لذت بردن در این شهر، وجود دارد.

   این شهر پایتخت سیاسی، فرهنگی و آموزشی چین است و پس از شانگهای دومین شهر بزرگ چین محسوب می شود.

   واژه پکــن به معنای پایتخت شمالی است چرا که این شهر در طول تاریخ به عنوان قلب امپراتوری، نه تنها در چین بلکه در کل آسیای شرقی مطرح بوده است.

   در آسیای شرقی رسم است که پایتخت ها را با جهتشان می شناسند مثل توکیو که به معنای پایتخت شرقی می باشد.

   این شهر سرشار از پارک های سرسبز می باشد که در هر گوشه آن افرادی مشغول انجام حرکات تای چی هستند گرفته تا قدم نهادن در صحن کاخ های با شکوه واقع در شهر ممنوعه، از دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه های زیبای بخش قدیم پکن گرفته، تا پیاده روی در میدان عظیم تیان مین، از جستجوکردن در مغازه هایی که وسایل تزئینی جشن های چینی را می فروشند گرفته تا معابد پر رمز و راز خورشید و ماه، معابد بودایی با مجسمه های با شکوه آن، همه و همه از پکن شهری ساخته اند که هر گردشگری را با هر ذوق و سلیقه ای جذب می کند و گردشگران، همیشه در آرزوی بازگشت دوباره به این شهر می باشند.

  • شانگهایشانگهای دومین شهر بزرگ چین و هشتمین شهر بزرگ در جهان می باشد که، در کرانه های دلتای رود یانگ ته سه کیانگ در شرق چین قرار گرفته است.

   بندر شانگهای بدون شک پایتخت تجاری، اقتصادی چین و از مهمترین مراکز فرهنگی ، آکادمیک و ارتباطی این کشور می باشد که از آن به عنوان قلعـــــه مستحکم در اقتصاد چین یاد می شود.

   این شهر باشکوه که به صورت تاریخی، بندرگاه شیلاتی بوده و در حدود ۱.۵ قرن قبل، به مرکزی فرهنگی جهت فستیوال ها ، مباحثات روشنفکران و فعالیت های اجتماعی، مطرح شده است.

   شانگهای به عنوان قلب اقتصادی و تجاری، گوی سبقت را از شهرهای شنزن و گوانگژو ربوده و در حال حاضر به عنوان یکی از پر جنب و جوش ترین بنادر جهان مطرح گردیده است.

  • گوانگژواین شهر با جمعيت کثیرش، مركز ساخت اسباب بازي مي باشد که، در جنوب چين واقع شده و هم مرزآبی هنگ كنگ است.

   فاصله زمانی مرکز گوانگجو با فرودگاه، حدود نيم ساعت مي باشد.

   فاصله زمانی این شهر با پكن كه در شماشرقي چين واقع است، با اتوبوس حدود ۳ روز راه و طول پرواز آن با هواپيما حدود ۳.۵ ساعت می باشد.

   فاصله زمانی آن با شانگهاي كه در شرق چين می باشد، با اتوبوس يك روز راه و طول پرواز آن با هواپيما حدود ۱.۵ ساعت است. آب و هوای این شهر گرم و مرطوب است. این شهر بزرگ مرکز برگزاری نمایشگاه های بین المللی می باشد. كُد تلفن: ۰۰۸۶ می باشد. وسايل نقليه تاكسي، اتوبوس، ميني بوس، قطار، دوچرخه.

   تفريگاه های این شهر

   مکان های مخصوص رقص و آواز، باغ وحش، والديسني، پارك آبي، رودخانه خروشان.

  • شنزنشهري صنعتي شنزن، با جاذبه های منحصر به فردش، از طریق مرز آبی با هنگ كنگ همسایه مي باشد. بازار الكترونيك.

   بازديد از window of the world ، محوطه اي به مساحت ۴۸ هكتار ، که نمونه بنا های مشهور دنيا را در اندازه های نسبی ساخته و در معرض دید عموم قرار داده اند. مانند برج ايفل، به ارتفاع۶۳ متر.

   مسجد امام اصفهان. نمايش شو و رقص محلی بسیار با شکوه. مركز خريد لوهو ماركت. Splendid china( چين با شكوه ) شامل مجموعه اي از بناهاي مشهور چين، که در محوطه اي به مساحت ۵۲ هكتار ایجاد شده، می باشد. نمایش رقص هاي معروف چین بزرگ در این منطقه زیبا.

 • تور چین را در اینجا مشاهده کنید .

کشور چین

پیمایش نوشته


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *